Продаж майна, арештованого у фізичних і юридичних осіб, на даний момент є об’єктом підвищеної уваги. Найчастіше необхідність ініціалізації цієї процедури виникає в разі несвоєчасної виплати грошових коштів за кредитними договорами. Результат — конфіскація майна через суд з наступним продажем. Остання процедура виконується виключно на спеціалізованою державною майданчику (альтернативні варіанти реалізації не передбачені).

Які речі найчастіше продають?

Виникнення великих заборгованостей перед кредиторами змушує останніх шукати майно у володінні позичальника, яке можна продати. Найчастіше реалізації підлягає власність, яку можна реалізувати без небезпеки сильного падіння ринкової ціни. А саме:

  • l нерухомість будь-якого призначення і типу;
  • l земельні ділянки;
  • l транспортні засоби;
  • l мобільна і комп’ютерна техніка;
  • l меблева фурнітура.

Кілька років тому на території України працювала принципово інша, корумпована схема, через яку держава недоотримувала величезні кошти у вигляді податків. Але все змінилося з моменту появи державної торгового майданчика Прозорро.Продажі. Робота офіційного порталу ведеться в повній відповідності з національним законодавством, який регламентує процедуру реалізації конфіскованого майна.

Сьогодні досить просто ознайомитися з принципом роботи цього порталу uub.in.ua. Тут можна отримати додаткову інформацію про те, як ведеться реалізація конфіскованого майна через сайт Прозорро.

Чому стара схема виявилася проблемною?

Основна складність пов’язана з тим, що майно, що потрапило на аукціон, можна було приховано залишити за собою. Способів було кілька — наприклад, неправильно описати, заблокувати за рішенням суду і так далі. Натомість «свої» люди в потрібних місцях отримували чималі хабарі.

Завдяки порталу Прозорро подібна ситуація більше ніколи не повториться. Вся процедура реалізації арештованого майна ведеться по максимально прозорою схемою. Причому кожен лот підлягає суворої державної перевірці. Для покупців це можливість вигідно отримати майно, банків — швидко реалізувати проблемний актив, наявний у власності після арешту.