Торгівля арештованим майном в Україні здійснюється через державну електронну систему відкритих аукціонів Прозорро.Продажі. Раніше цю функцію виконувала інша державна система – СЕТАМ. Але її недоліком було те, що в якості учасників аукціонів могли виступати не всі, а лише деякі особи. В свою чергу в аукціонах Прозорро можуть приймати участь усі бажаючі.

Арештоване майно виникає внаслідок його конфіскації у банкрутів та боржників. Конфіскує це майно виконавча служба на основі рішення суду. В системі Прозорро воно продається добровільно, а в СЕТАМ відбувалася примусова реалізація арештованого майна.

Так як в системі Прозорро немає необхідного функціоналу для проведення електронних торгів та організації взаємодії продавців і покупців, ці функції виконують акредитовані торгівельні платформи. Лідером серед таких електронних майданчиків є Українська універсальна біржа (УУБ). Ознайомитися з деталями продажу арештованого майна через цей торгівельний майданчик можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-vidbuvaetsya-realizatsiya-areshtovanogo-majna-v-ukraini/.

Що можна придбати

На відкритих електронних торгах можна придбати такі види арештованого майна:

  • нерухомість (комерційну, житлову, промислову, тощо);
  • земельну ділянку;
  • транспорт;
  • побутову техніку;
  • вугілля;
  • вторинну сировину;
  • одяг, взуття та багато іншого.

Що необхідно зробити, щоб придбати лот

Для придбання лоту потенційному покупцеві необхідно пройти просту процедуру реєстрації на сайті торгівельного майданчику, завантажити перелік необхідних документів. Далі можна буде обирати лот та подавати заявку на участь в аукціоні. Перед цим необхідно ознайомитися з детальним описом лоту. Треба звернути увагу на початкову ціну, мінімальний крок ставки, дату початку аукціону та його тривалість. Якщо все влаштовує, то залишиться лише сплатити реєстраційний внесок, розмір якого знаходиться в залежності від початкової вартості лоту (зазвичай він становить 5% від неї). Цей внесок буде повернений, якщо учасник не переможе в аукціоні.

Так як система автоматично назначає дату проведення аукціону та час його початку, ніхто не може вплинути на це. Також виключається і стороннє втручання в хід торгів. Завдяки цьому забезпечується чесніть аукціону та рівність умов для усіх учасників. Саме тому електронна система Прозоро є такою популярною.